• Ви знаходитесь тут:

  • Новини
  • Карантин

/Files/images/5fd8e1ee6ef77569226946.jpg

Через посилення протиепідемічних заходів учням заборонено відвідувати школи 8-24 січня 2021 року, водночас заклади зможуть оголосити на цей період канікули. Про це йдеться у листі МОН керівникам місцевих департаментів освіти і науки.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236 щодо встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів, з 8 до 24 січня 2021 року в Україні запроваджуються посилені карантинні обмеження.

Так, у цей період учням заборонено відвідувати заклади загальної середньої освіти незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

Міністерство просить вжити всіх можливих невідкладних заходів, спрямованих на належну організацію в цей період освітнього процесу в дистанційному форматі. Зокрема – за допомогою платформи для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів “Всеукраїнська школа онлайн”, яку запустили МОН та Мінцифри.

Водночас Міністерство рекомендує розглянути можливість, за потреби, оголосити на цей час канікули із врахуванням положень частин 3 та 4 статті 10 Закону “Про повну загальну середню освіту”.

Так, у частині 3 вказано, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Частина 4 пояснює, зокрема, що структуру і тривалість навчального року, тижня, дня, занять, а також форми організації освітнього процесу визначає педагогічна рада закладу в межах часу, передбаченого освітньою програмою.

Крім того, згідно з Законом, тривалість канікул у закладах освіти протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.

Нагадаємо, в умовах карантину через COVID-19 Уряд дозволив дітям з особливими освітніми потребами користуватись вдома шкільними індивідуальними допоміжними засобами для навчання.

/Files/photogallery/5ec65947bf148925623253 (1).png

До 22 червня 2020 року триватиме адаптивний карантин, однак з 25 травня зможуть відкриватись дитячі садки у тих регіонах, які відповідатимуть умовам для послаблення карантину. Також дозволено проведення ЗНО, ДПА у формі ЗНО і вступних випробувань, зокрема ЄВІ та ЄФВВ. Відповідне рішення ухвалив Уряд.

“Вже з 25 травня зможуть відкриватись дитячі садки, однак в кожному окремому регіоні точна дата залежатиме від епідеміологічної ситуації в ньому. Основна сесія ЗНО відбудеться з 25 червня до 17 липня, дозволено проводити вступні іспити, зокрема ЄВІ та ЄФВВ. Наголошую, що найпершим пріоритетом для нас лишається збереження здоров’я та життя дітей, випускників і педагогів. Тому закликаємо і надалі дотримуватись умов карантину і рекомендацій для закладів, які найближчим часом будуть опубліковані на сайтах МОН і МОЗ”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Загальна заборона відвідувати заклади освіти здобувачами лишається в силі. Заклади можна буде відвідувати, зокрема, для участі у:

· ЗНО, ДПА у формі ЗНО,

· вступних випробуваннях, зокрема єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні,

· атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”.

Рішення про послаблення протиепідемічних заходів у окремому регіоні приймає регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У регіонах, в яких здійснюватиметься послаблення карантинних обмежень, дозволяється:

· з 25 травня – відвідувати заклади дошкільної освіти,

· з 1 червня:

1. відвідувати заняття у групах не більше 10 осіб у закладах освіти,

2. проводити професійно-практичну підготовку та державну кваліфікаційну атестацію в закладах профтеху, підготовчі заходи до практичної підготовки на виробництві,

3. проводити лабораторні роботи і тренажерні заняття,

4. проводити атестації здобувачів вищої освіти та відповідні підготовчі заходи,

5. отримувати документи про професійну (професійно-технічну) та вищу освіту,

6. брати участь в освітньому процесі в освіті дорослих,

7. брати участь у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах.

Остаточна дата дозволу цих процесів залежатиме від епідеміологічної ситуації в кожному окремому регіоні.

Рекомендації для закладів освіти щодо роботи в умовах карантину, зокрема для проведення ЗНО та роботи дитсадків, будуть опубліковані на офіційних ресурсах МОН та МОЗ після того, як їх підпише головний санітарний лікар України.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки затвердило оновлений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році: основна сесія відбудеться 25 червня – 17 липня.



Шановні батьки, учні!!

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

“Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

МОН вже опублікувало рекомендації щодо завершення навчального року та оцінювання. Так, в умовах використання технологій дистанційного навчання педради шкіл мають самостійно визначати особливості організації освітнього процесу і завершення навчального року.

Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року. Учням 1-8-х і 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н. р.

У календарно-тематичному плануванні на 2020-2021 навчальний рік Міністерство рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній навчальний рік, а у 2-11-х класах провести вхідне діагностування рівня знань учнів за 2019-2020 н. р.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори.

Інформацію про всі зміни в освітніх процесах, які відбуваються через карантин та відповіді на найбільш поширені запитання можна знайти на спеціальному інфоресурсі – mon-covid19.info.

Шановні батьки!!!

У зв’язку з проголошеним карантином, інформуємо Вас про наступне.

1. Педагоги нашого закладу підготували для ваших дітей - наших учнів завдання, які забезпечать виконання навчальних програм на весь час карантину. Інформація розміщується в групах Viber.

2. До усіх завдань є коментар, який має допомогти дітям у їх виконанні.

3. Головні помічники для дітей – підручники, у яких викладено матеріал з урахуванням вимог навчальних програм Міністерства освіти України та освітньої підготовки кожної дитини відповідно до класу і віку.

4. Там, де це доречно, педагоги вклали до завдань презентації та відео- уроки.

5. Крім того, за бажанням, багато допоміжного матеріалу можна знайти на освітніх сайтах.

6. Повідомляємо Телеканал «Київ» під час карантину транслюватиме відеоуроки з 12 шкільних предметів. Відеоуроки будуть виходити по буднях о 9:30, 11:30 та 13:30.Відеоуроки також будуть доступні на YouTube-сторінці каналу.

7. По всіх питаннях, які можуть виникнути у Вас або Ваших дітей, можна звернутись безпосередньо до педагога або до класного керівника через Viber. Ваше запитання буде переадресоване педагогу і Ви обов’язково отримаєте відповідь і підтримку.

А тепер НАЙГОЛОВНІШЕ – це здоров’я дітей!!!!

· нагадуйте дітям частіше про неухильне виконання профілактичних заходів щодо попередження поширення коронавірусу;

· обмежте спілкування дітей з великими групами людей(дітей);

· обмежте пересування дітей на вулиці, в транспорті;

· уважно стежте за офіційною інформацією з МОЗ України і діліться нею з дітьми.

Віримо, що нам вдасться у найшвидший час подолати

цю надзвичайно складну ситуацію і наша школа знову лунатиме веселими дитячими голосами!

Будьте здорові !!!

Карантин у школах – діти самі вдома. Відповідальність і обов’язки

У зв’язку з оголошенням у школах про введення карантину діти залишаються вдома. Добре, якщо є бабусі, сусідки, знайомі, які можуть придивитись за дитиною. А якщо нема? Чим зайняти дітей, коли вони вдома самі?

Читайте також: Як організувати дистанційне навчання під час карантину?

Сам у квартирі – мрія багатьох школярів, вони завжди знайдуть, чим зайнятися, окрім виконання уроків і домашніх обов’язків. Тут і телевізор, і комп’ютер, і планшет тощо. Найголовніше, коли дитина залишається вдома сама, вона повинна чітко усвідомити: є речі, яких робити не можна за жодних обставин.

  • Нікому не можна відчиняти дверей, навіть якщо це прийшла сусідка чи подруга мами. Вхідні двері повинні відчиняти лише дорослі. Поясніть дитині, що у всіх близьких є ключі від квартири.
  • Не можна по телефону незнайомим людям розповідати, що вона (дитина) зараз сама вдома, а мама прийде тільки через годину. І взагалі не дозволяйте дитині вступати в тривалі бесіди зі сторонніми. Скажіть дитині, щоб незнайомим людям вона відповідала приблизно так: “Мама зараз дуже зайнята і не може поговорити з вами. Зателефонуйте через годину”. У цьому випадку ви, по-перше, не змушуєте дитину брехати, адже мама справді зайнята. А по-друге, стороннім невтямки, що дитина вдома сама.
  • Не можна нічого кидати з балкона та з вікна. До вікон взагалі краще не підходити і не визирати на вулицю. На вікна краще поставити спеціальні блокуючі засувки, що їх дитина не зможе самостійно відкрити.
  • Не можна гратися з електропобутовими приладами та газовою плитою.
  • Біля телефону повинен бути список потрібних номерів (ваш мобільний, татів, тітки, бабусі, і т.д.), щоб у разі екстреної необхідності дитина знала, куди їй телефонувати. І обов’язково поясніть дитині, в яких випадках треба терміново дзвонити та кликати на допомогу.

Розплануйте разом із дитиною її день. Зазначте час, коли вона має пообідати, коли зробити домашні завдання, коли гратиме в комп’ютерні ігри, і що саме має обов’язково виконати по дому. Так ви зможете навчити дитину планувати свій час і любити порядок.

Читайте також: Рекомендації МОН щодо запровадження карантину у всіх навчальних закладах України

Десятиліття досліджень доводять: якщо дитина виконує обов’язкові хатні справи – це позитивно впливає на навчання, психіку, а також у майбутньому це піде на користь їхній кар’єрі. Згідно з дослідженням Марті Россмана, почесного професора університету Міннесоти, якщо ви з раннього віку привчите свою дитину виконувати хатню роботу, вона почуватиметься самостійною, відповідальною та впевненою в собі людиною.

Що саме може виконати дитина з хатньої роботи?

  • прибирати в квартирі: пилососити, підмітати, мити підлогу, витирати пил;
  • розкладати і розвішувати по місцях свої речі (чистий одяг вішати в шафу, а брудний відносити в пральну машину або в кошик для брудної білизни);
  • стежити за станом свого взуття, мити його в разі необхідності, завжди ставити на місце;
  • поливати квіти;
  • піклуватися про домашнього улюбленця: мити, витирати лапи, міняти вміст лотків;
  • застеляти своє ліжко;
  • мити посуд і розкладати його;
  • накривати на стіл і протирати стіл після їжі;
  • розсортувати і випрати в пральній машині одяг, розвісити прання тощо

Поради психолога

В Україні відповідно до рішення Кабінету міністрів розпочався тритижневий карантин у навчальних закладах, аби запобігти поширенню захворювання на коронавірусну інфекцію шляхом зменшення кількості контактів.

Оголошення карантину, звісно ж ,правильне рішення,але для багатьох батьків виникає питання, як організувати навчання дитини в дома, як правильно спланувати день і як взагалі пояснити, що відбувається.

Як психолог рекомендую:

Не панікуйте, так як емоційний стан дітей на 99% залежний від дорослих . Діти розуміють,що відбувається щось не добре і стають тривожними. Тому про все треба з ними говорити, інакше загнана всередину тривога дасть реакцію, це будуть або поведінкові, або соматичні прояви.

Поясніть дитині важливість дотримання рекомендацій медиків щодо захисту від коронавірусу, а краще показуйте на своєму прикладі.

Діти через карантин залишаються в дома. Складіть для дитини розпорядок дня, чітко обговоріть час в який дитина буде навчатися.

На сайті школи є домашні завдання та посилання на онлайн ресурси для навчання . Навчання дитини під час карантину,це ваша зона відповідальності.

Як організувати корисне дозвілля для дитини

Відволікти дитину від телефону – не легка справа,але реальна. Якщо дитині запропонувати альтернативні ігри,вона неодмінно погодиться провести час граючись з вами, ніж сидітиме в гаджеті. Складіть перелік ігор і важливих справ для дитини,які зможуть замінити перегляд телевізора та ігри в гаджетах.

Пропоную 5 ідей для проведення корисного дозвілля з дітьми:

· Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх є безліч варіантів; «ходилки – продилки з кубиком», монополія, лото, карти,пазли і т.м..

· Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести малювання, розмальовки, ліплення із пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. Можна запропонувати дитині зробити фото колаж сім’ї або зліпити з пластиліну сім’ю. Зробіть домашню виставку з дитячих робіт.

· Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас не абияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву. Дитина може навести лад в своїх іграшках. А ще можете посадити якусь рослину в горщик та доглядати її.

· Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней ( в інтернеті безліч інструкцій як йогог зробити).

· Ведення щоденника. В будь якому зошиті чи блокноті плануйте з дитиною її день, запропонуйте дитині скласти план справ на день, відмічати виконані та не виконані справи, записувати що вийшло і що не виходить зробити. І взагалі дитина може записувати все,що відбулося з нею протягом дня. Це допоможе притримуватися розпорядку дня.

По можливості проводьте з дитиною час на свіжому повітрі де немає великого скупчення людей, це корисно для здоров’я і дитина витрачатиме зайву енергію.

Бережіть себе та будьте здорові!

З повагою, практичний психолог

Кiлькiсть переглядiв: 285

Коментарi